За правилами, перед вечірньою напередодні свята або недільного дня будь-яка робота припиняється. Краще, якщо це можливо, попрацювати довше в попередній день, щоб під час і після святкової вечірні не працювати. Якщо хтось при надзвичайній необхідності зробить якусь нескладну справу ближче до вечора в самий недільний і святковий день, то це інша річ. Але і така легка робота повинна відбуватися з міркуванням. У старі часи навіть працювали в полі селяни, почувши благовіст до вечірні, осіняли себе хресним знаменням і припиняли роботу.
Те ж саме робили і жінки, які по-сусідськи збиралися з рукоділлям біля своїх будинків. Вони піднімалися з лавок, осіняли себе хресним знаменням і відкладали в сторону в’язання або іншу роботу. І Бог їх благословляв. Вони були здорові і раділи життю. А зараз люди скасували свята, пішли від Бога і Церкви, але в кінцевому підсумку вони витрачають всі зароблені гроші на лікарів і лікарні. Якось до мене в келію прийшов один батько і сказав: «Моя дитина часто хворіє, і лікарі не можуть зрозуміти що з ним».
— «Припини працювати по неділях і все владнається», — відповів я йому. І дійсно, він послухався і його малюк більше не хворів. Я завжди даю мирянам пораду припинити працювати по неділях і святкових днях, щоб на них не сипалися біди. Впорядкувати свою роботу можуть всі. Вся основа — в духовній чуйності. Якщо є ця чуйність, то в будь-якій ситуації знаходиться вихід. І якщо цей вихід спричинить за собою якийсь малий збиток, то благословення, яке отримають ці люди, буде подвійним. Однак багато хто цього не розуміють і не ходять по неділях і святкових днях навіть на Божественну Літургію.
Божественна Літургія освячує людину. Якщо християнин не йде в неділю до церкви, то як він буде освячений? Але, на жаль, люди потихеньку йдуть до того, щоб ні від свят, [ні від Передання] нічого не залишилося. Бачиш як: для того, щоб забулися святі, змінюють навіть християнські імена. Василику перетворюють в Віку. З Зої роблять Зозо …! Придумали «свято матері», перше травня, перше квітня… Скоро скажуть: сьогодні «день артишоку», завтра — «свято кипариса», післязавтра -память винахідника атомної бомби або того, хто придумав футбол … Але незважаючи ні на що, Бог нас не залишає! Преподобний Паїсій Святогорець